Bingley Harriers Schools Cross Country Races

Wagon Lane, Bingley

Wednesday 25 September 2019

Year 7 & 8 Boys

Pos

No

Name

Team

Time

Pos

No

Name

Team

Time

1

520

Archie Peaker

W Grove

7.34

28

519

William Moxon

W Grove

9.23

2

505

James Sadler-Townsend

Parkside

7.43

29

533

Matthew Snowden

Ermysted's

9.24

3

544

Sam Bentham

Ermysted's

8.03

30

532

Zakariyah Shan

Ermysted's

9.26

4

525

Tom Hooper

Ermysted's

8.06

31

510

Kien Pely

Tong

9.33

5

526

Ewen Wilkinson

Ermysted's

8.08

32

536

Cameron Macintyre

Ermysted's

9.35

6

556

Ayomide Solaru

W Grove

8.09

33

503

Lucas Allerton

Bradford GS

9.38

7

552

Harry Bates

W Grove

8.15

34

521

John Redwood

Hanson

9.42

8

518

Joey Hall

W Grove

8.17

35

535

Angus Firth

Ermysted's

9.44

9

553

Owen Ashdown

U Wharfedale

8.20

36

538

Dawid Naglik

Ermysted's

9.45

10

543

Finlay Petrucci

Ermysted's

8.33

37

539

Kevin Cienin

Ermysted's

9.47

11

528

Joseph Greening

Ermysted's

8.36

38

546

Ben Swain

Ermysted's

9.48

12

545

Lachlan Wills

Ermysted's

8.37

39

550

Aidan Hall

Ermysted's

9.49

13

529

Rowan Box

Ermysted's

8.39

40

509

Sonny Wordman

Tong

10.12

14

549

Sanesh Chotai

Ermysted's

8.40

41

547

Kalyan Dhillon-Downey

Ermysted's

10.13

15

527

Daniel Ridehalgh

Ermysted's

8.46

42

512

Xavier Kirk

Tong

10.17

16

548

Theo Sturman

Ermysted's

8.47

43

511

Daniel Bostock

Tong

10.23

17

517

Cameron Bojas

W Grove

8.50

44

541

Hamza Al-Momani

Ermysted's

10.32

18

506

Theo Armitage

St Bede's

8.53

45

515

Leyton Wright

Tong

10.36

19

507

Cale Gomersall

Tong

8.57

46

537

Adarsh Mogane

Ermysted's

10.40

20

557

Ethan Marsden

Tong

8.58

47

540

Lewis Wright

Ermysted's

10.42

21

554

Ali Willett

U Wharfedale

9.04

48

551

Freddie Brown

Ermysted's

10.46

22

531

Seth Linacre

Ermysted's

9.06

49

524

William Capewell

Hanson

11.33

23

530

Oliver Goodwin

Ermysted's

9.09

50

542

Sam Henderson

Ermysted's

11.43

24

522

Lucas Barnes

Hanson

9.18

51

513

Faizan Abas

Tong

12.09

25

516

Henry Murphy

W Grove

9.19

52

514

Malik Ceesay

Tong

12.27

26

534

William Kenneth

Ermysted's

9.22

53

523

Kian Brook Active

Hanson

13.14

27

502

Zach Richards

Bradford GS

9.22

Team Result

Pos

Team

Counters

Total

Pos

Team

Counters

Total

1

Ermysted's

[3, 4, 5]

12

9

Ermysted's F

[32, 35, 36]

103

2

W Grove

[1, 6, 7]

14

10

Hanson

[24, 34, 49]

107

3

Ermysted's B

[10, 11, 12]

33

11

Ermysted's G

[37, 38, 39]

114

4

Ermysted's C

[13, 14, 15]

42

12

Tong B

[40, 42, 43]

125

5

W Grove B

[8, 17, 25]

50

13

Ermysted's H

[41, 44, 46]

131

6

Ermysted's D

[16, 22, 23]

61

14

Ermysted's I

[47, 48, 50]

145

7

Tong

[19, 20, 31]

70

15

Tong C

[45, 51, 52]

148

8

Ermysted's E

[26, 29, 30]

85

The scores of B, C Teams etc are included.

Results Program G.S.Brock 2019

selbybrock@blueyonder.co.uk