Bingley Harriers Schools Cross Country Races

Wagon Lane, Bingley

Wednesday 25 September 2019

Year 6 Boys

Pos

No

Name

Team

Time

Pos

No

Name

Team

Time

1

351

C Robinson

East Morton

5.35

29

320

Thomas Hartley

BGS Junior

6.44

2

354

Alex Sadler-Townsend

Oxenhope

5.39

30

334

Leo Baker

Eldwick

6.51

3

305

Daniel Sargeant

Oxenhope

5.42

31

361

Oliver

St Walburga's

7.01

4

306

Oliver Bija

Oxenhope

5.44

32

358

Abdullah Owais

Princeville

7.03

5

329

Finn Longley

Eldwick

5.47

33

316

Milo B

Sandal

7.04

6

308

Oliver S

Baildon

5.53

34

312

Ethan S

Baildon

7.05

7

336

James Uttley

Cottingley V

5.59

35

330

William Knaggs

Eldwick

7.08

8

332

Derry Hawksworth

Eldwick

6.01

36

333

Syed Hamdani

Eldwick

7.13

9

303

Ben Slow

Shibden Head

6.12

37

341

Joshua Thorlby

Cottingley V

7.14

10

326

Harry Simpson

Wilsden

6.16

38

323

Samuel Stobart

BGS Junior

7.21

11

339

Louie Lamiot

Cottingley V

6.18

39

350

S Shoard

East Morton

7.25

12

347

Ben Illingworth

Myrtle Park

6.19

40

346

Arman

Wycliffe

7.42

13

335

Charlie Palmer

Cottingley V

6.21

41

313

Josh H

Baildon

7.47

14

301

Zachary Blyth

St Francis

6.24

42

331

Lewis Knaggs

Eldwick

7.51

15

310

Oliver R

Baildon

6.25

43

321

Bilal Amini

BGS Junior

7.53

16

304

Henry Fellows

Shibden Head

6.26

44

343

YahYah Abbas

Hoyle Court

7.55

17

362

Louie

St Walburga's

6.27

45

363

Aidan

St Walburga's

7.55

18

324

Archie Scarbrough

BGS Junior

6.27

46

342

Owen Hall

Hoyle Court

8.07

19

328

Brayden Flaherty

Wilsden

6.28

47

302

Jack Robinson

Shibden Head

8.08

20

322

Jacob Holmes

BGS Junior

6.28

48

352

S Hubbert

East Morton

8.18

21

314

Charlie D

Sandal

6.31

49

357

Muath Abdullah

Princeville

8.20

22

319

Toby Allerton

BGS Junior

6.32

50

337

Syed Ali

Cottingley V

8.44

23

309

Matty H

Baildon

6.33

51

345

Louis

Wycliffe

9.13

24

325

Hari Singh

BGS Junior

6.37

52

349

R Deakin-Mann

East Morton

9.31

25

311

Max G

Baildon

6.39

53

359

Renars Gulbis

Princeville

9.45

26

318

Reuben Armitage

St Francis

6.41

54

356

Azeem Ahmed

Princeville

10.19

27

355

Oliver Stewart

Sandal

6.43

55

360

Mo Ibrahim

Princeville

10.27

28

340

Billy McLafferty

Cottingley V

6.44

Team Result

Pos

Team

Counters

Total

Pos

Team

Counters

Total

1

Oxenhope

[2, 3, 4]

9

8

East Morton

[1, 39, 48]

88

2

Cottingley Village

[7, 11, 13]

31

9

BGS Junior B

[24, 29, 38]

91

3

Eldwick

[5, 8, 30]

43

10

St Walburga's

[17, 31, 45]

93

4

Baildon

[6, 15, 23]

44

11

Baildon B

[25, 34, 41]

100

5

BGS Junior

[18, 20, 22]

60

12

Eldwick B

[35, 36, 42]

113

6

Shibden Head

[9, 16, 47]

72

13

Cottingley Village B

[28, 37, 50]

115

7

Sandal

[21, 27, 33]

81

14

Princeville

[32, 49, 53]

134

The scores of B, C Teams etc are included.

Results Program G.S.Brock 2019

selbybrock@blueyonder.co.uk